Ragbi , Rugby, Rugby Federation, Ragbi Federasyonu

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...
1.Lig (2008-09) 1.Lig (2008-09)1.Lig (2007-08) 1.Lig (2007-08)MURAT PAZAN Kimdir ?


1984?deSamsun?un çarşamba  ilçesinde doğmuştur.Çarşamba ilçesinde başladığı ilkokulu İstanbul Yeni Bosna ilköğretim okulundatamamlamış, Bakırköy Sabri Çalışkan spor Lisesini  derece ile bitirmiştir.   Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesi Spor yöneticiliğinikazanarak bölüm birincisi olarak 2013 yılında mezun olmuştur. Bartın  Üniversitesinde Yüksek Lisansına devameden  Murat  Pazan küçüklü   yaşlarda  başladığı   güreş   hayatında ulusal  ve  uluslararası dereceler  kazanmıştır. 2005  yılında Almanya Sc. Anger kulübüne TürkGüreşçi olarak transfer olan Pazan Almanya 1. Ligde profesyonel güreşyapmıştır.

 Başarılıgüreş geçmişi olan  Pazan 19 MayısÜniversitesi başta olmak üzere bir çok ilçe ve kurumda sözleşmeli ve kadroluantrenör olarak da çalışmıştır. Türkiye Wushu Federasyonu As Başkanlığı dayapan  Türkiye Gençlik KulüpleriKonfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, İstanbul 1453 Spor Kulübü YönetimKurulu Üyeliği gibi bir çok STK ve Federasyonda da önemli misyonlar yüklenmeyedevam etmektedir.

GençlikSpor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Özel Kalem?de görevini sürdüren Murat PazanGSB Köylerden Olimpiyatlara Proje Koordinatörlüğü, GSB Yetenek Avcısı ProjeSaha Koordinatörlüğü, GSB Yurdum Spor Yapıyor Organizasyon Koordinatörlüğü gibiulusal olarak yürütülen önemli projelerde görev almıştır.

Tümbu geçmiş tecrübeler, genç yaşı ve yüksek enerjisi ile Türkiye Ragbi Federasyonu?nu ?Güçlü  Kulüpler, Güçlü Federasyon?  ilkesi ile yeni dönemde oluşturduğu dinamik kadro ile Federasyon Başkanlığınaaday olmuş ve 28 Ocak 2017 Tarihinde yapılan Genel Kurullar Türkiye RagbiFederasyonu Başkanı seçilmiştir.

Sayfa Üretim süresi :0,0078

© 2011 trf.org.tr
Ragbi Federasyonu http://www.trf.org.tr

Tam Ekran